Warszawa z Audioprzewodnikiem

18:44

Długie spacery z odrobiną historii Warszawy- właśnie to oferuje nam MiejskaŚcieżka.pl


Warszawa Centrum, Huawei auioprzewonik.

Co to jest i jak to działa? 
MiejskaŚcieżka.pl jest to zbiór 9 opracowanych tematycznych tras, takich jak: Przyrodnicza Warszawa, Wojenna Ochota, Warszawa opozycjonistek i inne. 
Trasy są nagrane w formie plików mp3 wystarczy je ściągnąć za pomocą aplikacji lub strony insternetowej. Następnie stań we wskazanym punkcie startu, włóż słuchawki i słuchaj poleceń. Łatwo, prawda?

Dla mnie największą zaletą było to, że całą trasę mogłam przejść bez mapki, wystarczy tylko uważnie słuchać poleceń. W tle słyszymy kroki, które wskazują tempo, a jak chcemy się zatrzymać aby zrobić zdjęcie lub gdzieś wejść, to po prostu włączamy pauzę i tyle. 

Warszawa, Pałac Kultury, zachód słońca


O tym projekcie kilka miesięcy temu przeczytałam na blogu No chodź będzie fajnie,  ale dopiero teraz wybrałam się na spacer. Wybrałam ścieżkę Lata 60 w Warszawie, stanęłąm przy Rotundzie (a raczej przy tym, co z niej zostało) i ruszyłam. Na początku trochę trudo było się połapać, w którą stronę iść, ale szybko się zorientowałam. Było tuż tuż przed zachodem śłońca, więc uroku dodawało śliczne niebo, a do tego muzyka z lat 60 w tle, co może być lepiej? Okay, może być lepiej. Popełniłam okropny błąd myśląc, że jako nagranie trwa godzinę to tyle zajmie mi ten spacer. Otóż w nagraniu proponują wejść (w moim wypadku) do Pałacu Kultury, starych kawiarenek, jednak tak splanowałam wieczór, że nie mogłam sobie tego pozwolić, a szkoda... Dlatego miejcie w rezerwie ciut więcej czasu, niż trwa nagranie.
Rotunda, Warszawa, Centrum

Lubię takie nietypowe spacery, dlatego gorąco polecam każdemu: i tym co już wiele lat mieszkają w Warszawie oraz tym co przyjechali tu na krótko.

 Jest to idealny sposób, by poznać trochę "inną" Warszawę.

Warszawa, Kościół Wszystkich Świętych, renesans

Warszawa, pomnik Tadeusza Kościuszki

Plac Bankowy, Warszawa, zachód słońca

You Might Also Like

0 komentarze