5 rad dla podróżujących

21:27

Pamiętacie Agatę, która dzieliła się swoimi wrażeniami z podróży?  Otóż mam dla Was kilka ważnych rad od niej: co sprawdzić, jak pakować rzeczy, co zabrać, aby każda twoja podróż była najlepsza! I oto 

5 rad na najlepszą podróż


1.       1)  Bierz ze sobą uniwersalne ubrania.

Długo myślałyśmy co zabrać ze sobą, jednak jechałyśmy na dwa miesiące. Po pierwsze brałyśmy ubrania w jednym kolorze, by móc je za jednym razem wyprać. Zależało nam, by ubrania pasowały i na podróż, i na wyjście na miasto i na salsową imprezę. Także musiałyśmy logicznie splanować garderobę, by nie było ani za ciepło, ani za zimno.


2.    2)   Warto mieć zapisane na papierze ważne adresy, numery, punkty co chcecie zobaczyć i mieć zwykłą mapę.

Komórki często się rozładowują, albo jak to było w naszym wypadku, skradziono nam je. Dlatego, gdy macie zapisane to gdzieś w notesie, ułatwia to podróż i macie jeden kłopot z głowy.


3.       3) Zawczasu zerknij na mapę i poznaj miasto.

Sprawdź co chcesz zwiedzić, a także dzięki mapie możesz wybrać lepsze miejsce noclegu, aby nie tracić czasu na dojazd.


4.       4) Sprawdź co w tym czasie się odbywa w mieście.

Warto sprawdzić, co się dzieje na mieście, na przykład my mogłyśmy trafić na największe targi kulinarne w Hamburgu, które odbywają się w niedziele, a my przyjechałyśmy w poniedziałek. Więc aby nie było rozczarowania-sprawdźcie wszystko zawczasu!


5.       5) Pytajcie, pytajcie i jeszcze raz pytajcie!

Nawet jak podróżujecie we dwójkę, nie zamykajcie się, wychodźcie ze swej zony komfortu i poznawajcie nowych ludzi. Miałyśmy wrażenie, że wszystko potrafimy i damy rady same, jednak, gdy poznajesz lokalnych ludzi, wtedy rozumiesz czym oddycha miasto.

Tu możesz obejrzeć więcej zdjęć z szalonych podróży Agaty i Joasi.
Eurotrip tips porady travel podróżYou Might Also Like

0 komentarze