Gdzie zjeść w podróży?

20:02

"Gdzie zjeść w podróży?" „Jak znaleźć dobrą restaurację w nowym mieście?” "Gdzie znajdę najlepszą kuchnię lokalną?"

food tasty bread

 – pewnie wielu z Nas zadało sobie kiedyś te pytania, bo to nie tajemnica, że każdy lubi smacznie ( i najlepiej tanio) zjeść, a podczas podróży to może być trochę skomplikowane.

Sama często mam ten problem, bo zazwyczaj akurat o tym się nie pociekawię, nie zaplanuję zawczasu i później mam takie wpadki, że w Paryżu jem kolację we włoskiej restauracji... 😅Dlatego postanowiłam sobie stworzyć taki „poradnik”, który myślę Ci też się przyda i ułatwi życie. No to ruszamy!

Coffee morning breakfast


„Praca domowa” albo „co warto sprawdzić zawczasu”:
  • ·         Na początku, jeszcze przed podróżą pociekaw się kulturą gastronomiczną danego kraju, będziesz wiedział (-a) czego oczekiwać, a do tego może się okaże, że nie warto szukać restauracji, bo najlepsze jedzonko jest na bazarach.

  • ·         Dalej sprawdź strony, gdzie mieszkańcy piszą o najlepszych knajpach, restauracjach i ogółem fajnych miejscach w swoim mieście. Działa to podobnie jak Tripadvisor, tylko na tej pierwszej większość ocen wystawiają sami turyści, którzy nie zawsze wiedzą o tych „tajnych super miejscach”. Dlatego polecam sprawdzić te oto strony: Spotted by Locals oraz Like a local 

  • ·         Sprawdź Instagram. Początkowo taki pomysł mnie trochę zaskoczył, ale ta appka ma w sobie dużą moc: wystarczy wpisać odpowiednie TAG’i i już wszystko się ma w telefonie. Np. w Paryżu wpisałabym #parisianfood lub #parisiancafe i już widzę zdjęcia z klimatycznych miejsc Paryżu, następnie sprawdzam lokalizację (i ewentualnie stronę internetową kawiarenki) i vuolia!

food peaple hands


A jeśli już jesteś w mieście i szukasz, to pamiętaj:
  • ·         Po pierwsze, nie szukaj dobrej i taniej kuchni w centrum czy bardzo zaludnionym miejscu (przecież nie chcemy się czuć „typowym turystą” )

  • ·         Kolejna wskazówka: dobra restauracja/kawiarenka nie potrzebuje „głośnej reklamy”, dlatego jeśli widzisz, że tuż obok ktoś natrętnie woła ludzi wejść do środka omijaj to miejsce szerokim łukiem. Najlepsza reklama to ta cicha, przekazywana „z ust do ust”.

  • ·         Jeśli widzisz w środku dużo ludzi (którzy nie wyglądaja jak turyści)- sprawdź co jest w środku, a się nie pomylisz 😊


Narazie tyle z mojej strony, mam nadzieję, że to ułatwi i umili Ci kolejne podróże, a ja chętnie wysłucham też Twoich rad, podziel się własnym doświadczeniem! 😊

You Might Also Like

0 komentarze