TOP 10 aplikacji dla podróżników

22:38

Żyjemy w świecie, gdzie funkcjonowanie bez smartfona i internetu jest niemalże niemożliwe (okay możliwe, ale bardzo trudne, o czym sama się przekonałam i opisałam swój „Tydzień bez internetu”).

Internet i przeróżne aplikacje pomagają nam we wszystkim i w podróżach też- od wybrania miasta na wakacji, hotelu, po miejsce na obiad. Ale przyznajmy, dziś tych aplikacji jest tyle, że trudno wybrać te najlepsze...

Dlatego przedstawiam wam 

10 aplikacji dla podróży

 z których sama korzystam 😊

Top 10 aplikacji dla podróżników


Loty i hotele

Skyscanner

Aplikacja pomaga nie tylko wybrać lot, ale także i hotel. Porównuje ceny różnych linii lotniczych i podaje nam najkrótszą i najtańszą drogę. Za co lubię Skyscanner, że mogę nie wskazywać celu podróży, a jedynie np. miesiąc i miejsce odlotu i aplikacja pokazuje mi najlepsze oferty. Dla mnie, jako osoby, która często kieruje się zasadą „Nie ważne gdzie, oby była przygoda” ( 😁 ), taka funkcja bardzo ułatwia życie.

Skyscanner; aplikacja; app; travel app

KAYAK

Podobna aplikacja do Skyscanner, jednak do szukania lotów bez wskazywania celu (moim zdaniem) Skyscanner jest bardziej wygodny. Dlaczego więc korzystam z KAYAK’a? Otóż jak się ma jakiś „wymarzony” cel (kiedyś to był Paryż, dziś marzy mi się Islandia ze swoją cudowną przyrodą) to możemy ustawić, by aplikacja wysyłała Ci powiadomienia o najniższych cenach do wybranego miasta, a gdy się zdecydujesz, że cena odpowiada- lecisz i spełniasz marzenia 😊

KAYAK; aplikacja; app; travel app

Trivago

Chyba nie muszę reklamować danej aplikacji. Jest podobna do Booking.com świetnie służy do szukania miejsca na nocleg.

Trivago;  aplikacja; app; travel app

Airbnb

Też służy do szukania miejsca noclegu, tylko różnica w tym, że nie mieszkasz w hotelu, a wynajmujesz sobie kanapę, pokój czy mieszkanie właściciela.

Airbnb;  aplikacja; app; travel app


Atrakcje, wycieczki i restauracje


Ci co mnie lepiej znają, wiedzą, że strasznie nie lubię wakacji z biurem pozdróży, ale także nie lubię jechać „ot tak, spontanicznie”, szczególnie jak się jedzie do dużego miasta na krótko. Lubię sama wszystko planować, układać jakieś trasy, coś poczytać o obiektach, które zobaczę, aby zwiedzając mieć już coś w głowie.

Visit a city

Ta aplikacja jest świetna dla bardziej turystycznych miast. Możesz wybrać jak długo będziesz na wakacjach i appka zaproponuje Ci gotowe trasy. Jest spis muzeów i atrakcji, jakie możesz zobaczyć (ze wskazanym czasem pracy i ceną biletów), mapa oraz artykuły z różnymi poradami. Visit a city działa w trybie offline, co podczas wyjazdu jest bardzo wygodne. Jedna wada- narazie brakuje infomacji o mniej turystycznych miastach, ale mam nadzieję w przyszłości to się zmieni.

Visit a city; aplikacja; app; travel app

Triposo

Kolejna podobna aplikacja, która też działa offline, pokazuje wiele atrakcji, muzeów, hoteli, restauracji i kawiarenek, najbliższe banki, apteki, a nawet jedno lub kilkudniowe wycieczki do sąsiednich miast- czyli informacji jest sporo. Jednak jak dla mnie jest ciut niewygodna, ale próbuję się przyzwyczaić, bo doceniam ilość informacji.

Triposo; aplikacja; app; travel app

Culture trip

To jest chyba jedna z moich ulubionych aplikacji. Ustawiamy miasto, preferowane filtry i mamy masę „artykułów” typu: „11 rzeczy, które kupisz tylko w Islandii” lub „10 najlepszych restauracji z polską kuchnią w Warszawie”.

Culture trip; aplikacja; app; travel app


Mapy

Google maps

Chyba nie muszę nic mówić o tej aplikacji, jak dla mnie jest wygodna, dużą zaletą jest to, że pokazuje połączenia komunikacji miejskiej, a przy ściągnięciu wybranych map działa też w trybie offline.

Google maps; aplikacja; app; travel app

Jakdojadę

Niestety działa tylko w Polskich miastach, ale też jest świetna, dokładna i w miarę szybka.

Jakdojade.pl; aplikacja; app; travel app

Kolejna aplikacja może nie należy do zbioru „must have”, ale jestem pewna, że się spodoba wielbicielom pieszych wycieczek i długich spacerów.

Sidekix

Ta aplikacja nie pokaże nam najkrótszej drogi, ale wybierze taką trasę aby „po drodze” mogłbyś (-abyś) zahaczyć jakieś muzea, restauracje (bądź co innego, co sam wybierzesz). Dla „śpieszących” jest opcja najkrótszej drogi, jednak wtedy tracimy cały sens tej aplikacji... 😊

Sidekix; aplikacja; app; travel app


Dobra miało być dziesięć, ale mam jedną gratis, dla zapominalskich (takich jak ja 😊), aby pakowanie się już nigdy nie sprawiało trudności.

Packpoint

Wybierasz miasto, ilość dni, planowane atrakcje, a aplikacja w rezultacie podaje Ci spis rzeczy, które (prawdopodobnie) musisz zabrać. Listę możesz edytować- coś dodać lub „skreślić”. Dzięki tej aplikacji, pakowanie się staje się czyms wręcz przyjemnym. 😊

packpoint; aplikacja; app; travel app


Tyle na dziś, aplikacji jest oczywiście wiele wiele więcej (i kto wie, czy nie ukaże się druga część tego wpisu), jednak tą TOP 10 uważam, za najlepsze i niezbędne do udanej podróży.


You Might Also Like

2 komentarze