Najlepsze filmy o podróżach (część 1)

18:26

Mam dziś dla Was 3 najlepsze filmy o podróżach, a konkretniej o pieszych wędrówkach, które zainspirują lub po prostu umilą zimowy wieczorek.

Ogółem nie jestem fanką filmową, ani nie znam się na nowościach, ale jak już obejrzę coś dobrego, to polecam go wszystkim. Dlatego przedstawiam moje TOP 3 filmów o pieszych podróżach.
filmy; films; computer; laptop; lenovo; map; mapa

      Wszystko za życie (Into the wild) (2007) Sean Penn

Happiness only real when shared.
To jest mój numer jeden, polubiłam go tak, że nawet teraz, po kilku latach, nadal słucham ścieżki dźwiękowej i inspiruję się cytatami z filmu.

Młody Christopher McCandless po ukończeniu studiów postanawia całkowicie odmienić swoje życie – zostawia wszystko i wyrusza autostopem na Alaskę. W czasie podróży przeżył wiele przygód, zobaczył takie cudowne krajobrazy, poznał ciekawych ludzi i podobno był szczęśliwy .😉

Film jest oparty na prawdziwej historii z książki Jona Krakauera.
film; into the wild; green bus

   Droga życia (The Way) (2010) Emilio Esteves

You don't choose a life, dad. You live one.
Ten film mi się spodobał, ze względu na pokazane relacje między ludźmi. Możemy być różni, mieć zupełnie odmienne historie, a jednak coś nas i tak połączy, potrafimy się dogadać i nawet zrozumieć się nawzajem, może nie od razu, ale w końcu się uda.

Film opowiada o ojcu, który nie może się pogodzić ze śmiercią syna, który zginął w Pirenejach pokonując Camino de Santiago - drogę zwaną Szlakiem Świętego Jakuba. Jednak pomimo, że mieszka w USA jedzie do Europy po szczątki syna. W końcu, aby uczcić śmierć syna postanawia przejść drogę, na której on zginął i tam rozsypać jego prochy.

the way; droga; życie; way; road

    Dzika Droga (Wild) (2014) reżyseria: Jean-Marc Vallée scenariusz: Nick Hornby

Reading's my reward at the end of the day
Muszę się przyznać, że do tego filmu miałam dwa podejścia. Gdy włączyłam go po raz pierwszy, a było to w autobusie, w drodze do domu, to początek wydał mi się zbyt „ciężki” i ponury. Jednak po roku znów się natknęłam na ten film i postanowiłam spróbować – nie żałuję.

To jest kolejny film oparty na książce z prawdziwą historią.

Życie Cheryl przewraca się do góry nogami – rozpad małżeństwa, kilka nieudanych romansów  i najgorsze- śmierć matki. Aby powrócić do siebie i wprowadzić jakieś zmiany w życiu udała się w pieszą wędrówkę wzdłuż Ameryki Północnej. Była to podróż w głąb siebie. Prawdę się mówi, że co nas nie zabije to nas wzmocni… 

wld, dzika droga; droga; podróż


A Wy macie swoje ulubione filmy o podróżach czy pieszych wędrówkach?

You Might Also Like

0 komentarze