Jak zaplanować majówkę?

19:25


Majówka, niby wolne i ma być fajnie, ale często zaplanowanie tych kilku dni sprawia sporo kłopotu. Dlatego, aby w maju cieszyć się pogodą to warto już dziś zastanowić się co i gdzie chcecie robić. A w tym może pomóc ten wpis.
majówka, plany, plans, may, mai, poland

Po pierwsze, musimy postanowić czy gdzieś wyjeżdżamy, czy zostajemy „w domu”. Następnie jak chcemy spędzić te kilka dni – aktywnie czy odpuścimy sobie wszystko i niech pogrąży nas lenistwo, a w końcu to dużo zależy od tego ile możemy na to wydać.

Majówka w domu

Majówka w domu wcale nie musi być jakaś gorsza, jest milion sposobów by zostać w domu i cudownie spędzić czas.
Po pierwsze to możemy być turystami we własnym mieście. Jestem pewna, że jeszcze nie sprawdziliście wszystkich muzeów, parków i innych zakątków. Długi spacer czy rower, to coś idealnego na majową pogodę.
Sprawdź na facebooku czy ogółem w internecie jakie ciekawe wydarzenia są planowane w Twoim mieście. Wiele z nich mogą być nieodpłatne, więc nie tylko świetnie spędzisz czas, ale też zaoszczędzisz!
Kilka wolnych dni, to idealny czas na spotkanie z rodziną czy przyjaciółmi. Wybierzcie się wspólnie na grilla, kajaki, paintball, escape room czy jeszcze gdzieś, gdzie fajnie spędzicie czas.
A jeżeli nic się Wam nie chce, to możecie po prostu długo wylegiwać w łóżku, później zamówić jakieś pyszne jedzonko i odpalić dobry film (na przykład jakiś z mojej proponowanej listy filmów opieszych wędrówkach) albo nadrobić zaległości czytelnicze.

lazy; book; coffee;

Majówka w Polsce

Drugą opcją niskobudżetową może być wycieczka po Polsce. Koszty zależą oczywiście od wielu rzeczy:  jedziemy własnym samochodem czy wynajmujemy, a może autobus lub pociąg (pamiętajmy, że im wcześniej kupimy bilet, tym może być tańszy).
Nocleg. Za hotel czy hostel warto rozglądać się zawczasu, by mieć gwarancję miejsca oraz oczywiście mniejszą cenę. Możemy także spróbować couch surfingu. O tym jak działa couch surfing przeczytasz tu. Opcją pośrednią między hotelem a couchsurfing’iem jest Airbnb. Polega na tym, że wynajmujemy pokój/mieszkanie/domek bezpośrednio od właściciela. Albo zastanów się, może akurat w mieście do jakiego jedziesz masz znajomych, którzy Cię przygarną? ;)
Gdzie zjeść w podróży – na to pytanie odpowiadałam we wpisie (tu).
Co zobaczyć, to znów zależy co lubisz, ale po przeczytaniu kilku blogów, ułożysz odpowiednią ramówkę. Jestem pewna!
A jeśli samodzielne planowanie wyjazdu sprawia Ci zbyt dużo kłopotu, to zawsze możesz skorzystać z agencji turystycznej. Oto kilka przykładowych wycieczek (których jest mnóstwo).

Gdańsk, polska, poland, gansk, city; miasto
Jaki miasto Polski wolisz Ty? fot. Agata Radulevic

Wyjazd za granicą

Tu musimy liczyć na ciut większe wydatki, ale znów wszystko zależy od wielu rzeczy. Jeżeli postanowiliście sami zaplanować wyjazd, to zerknijcie co pisałam wyżej o wycieczkach w Polsce. Nocleg i ramówkę możecie zaplanować w identyczny sposób, wcale nie jest to takie trudne.
Zaś, aby znaleźć odpowiedni dojazd, możesz skorzystać z wielu aplikacji (o appkach dla podróżników pisałam tu).
I znów mam kilka przykładowych wycieczek z agencją turystyczną:

Watykan, Vatican, Rzym, Roma, Italia, Włochu
Majówka to świetna okazja na dalsze wyjazdy.


Masz jakieś pytania co do samodzielnego organizowania wycieczki? Napisz mi na insta @diajo_agata albo tu w komentarzu!

You Might Also Like

0 komentarze