Nauka języka z Ted Talks

18:41

Chyba nie powiem nic nowego, gdy napiszę, że podróże i język obcy (często angielski, ale nie obowiązkowo) są nieodłącznymi elementami. Dlatego przez całe życie warto ćwiczyć, bo inaczej po prostu go zapominamy… 


Dla mnie świetnym sposobem na ćwiczenie angielskiego są TED Talks.


TED; Ted Talks; języka; nauka; kawal coffee; starbucks


ZOBACZ TAKŻE:
Przez ostatni rok prawie wcale nie mówiłam po angielsku, bo jakoś nie mam znajomych, z kim mogłabym mówić w tym języku, a na uczelni mam włoski. Wiedziałam, że jeśli nie będę jakoś systematycznie ćwiczyć, to zapomnę go, bo kilka przeczytanych artykułów w tygodniu to za mało…

Potrzebowałam czegoś, co zajmie nie dużo czasu, co mogłabym codziennie robić i będzie ciekawe. Tak przypomniałam o TED Talks, o których opowiadała nauczycielka w szkole. Dla mnie to coś idealnego – niedługie (zazwyczaj do 20 min), ciekawe tematy, no i ćwiczę ten swój angielski.

W jaki sposób korzystam z TED Talks do nauki angielskiego? Otóż najpierw oglądam i słucham przemówienia bez nadpisów, a później z nimi. W ten sposób wiele słów rozumiem z kontekstu, a jako jestem wzrokowcem, to też zapamiętuję ich pisownię.

Najlepsze w tym wszystkim, że z TED Talks możesz ćwiczyć niemalże dowolny język (wystarczy wybrać w ustawieniach, jaki wolisz język i vuole)!

Dlatego na początek przedstawiam Ci kilka najciekawszych, moim zdaniem, przemówień o podróżach.A tu mam jeszcze jeden "bonus" z youtuba, tu nadpisów nie włączycie, ale przemówienie, myślę, że jest dobre!


You Might Also Like

0 komentarze